Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2016. Május 21. 14:20, szombat | Kék hírek
Forrás: mti

Letartóztatták a Gyöngyösön meghalt kislány szüleit

Letartóztatták a Gyöngyösön meghalt kislány szüleit

Előzetes letartóztatásba helyezte a Gyöngyösön meghalt kislány szüleit szombaton az Egri Járásbíróság. A döntés nem jogerős.

Snellenperger Judit, az Egri Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság különös kegyetlenséggel, 14. életévét be nem töltött sértett sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt folytat nyomozást a gyanúsítottak ellen.

A gyanúsítottak másfél éves gyermeke május 12-én hunyt el az otthonában, halálakor mindössze három és fél kilogramm volt. A kislány halálát az előzetes orvos szakértői vélemény szerint éheztetés okozta.

A határozat indokolása szerint fennáll a gyanúsítottak szökésének, elrejtőzésének, illetve a tanúk befolyásolásának, bizonyítékok eltűntetésének veszélye. Az édesanya esetében a bíróság a bűnismétlés veszélyét is megállapította, mivel korábban már két alkalommal ítélték el kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt, egyszer a jelenlegihez nagyon hasonló volt a tényállás.

A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, a gyanúsítottak és védőik ugyanakkor elsődlegesen szabadlábra helyezés, másodlagosan enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása végett jelentettek be fellebbezést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 11:00, hétfő | Kék hírek

Agresszíven viselkedett egy csornai benzinkúton - Videó

Meghökkentő jelenet zajlott egy csornai benzinkúton.

2026. Július 12. 14:00, vasárnap | Kék hírek

Megtalálták az igazoltató rendőrt elgázoló sofőrt

Megtalálták azt a férfit, aki csütörtökön elgázolt egy igazoltató rendőrt, majd megállás nélkül elhajtott - közölte szombaton a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek

Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban

A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak