Hírek
2013. Május 08. 21:59, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Labdarúgó MK - Kikapott, de döntős a Győr
A Győr ugyan hazai pályán 2-1-re kikapott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntős párharcának szerdai visszavágóján a Videotontól, de idegenben aratott 2-0-s sikerének köszönhetően bejutott a döntőbe.
A székesfehérváriak a 73. percre dolgozták le az első meccsen összeszedett kétgólos hátrányukat, de Juhász Roland kiállítása miatt a 75. percben emberhátrányba kerültek, s így nem bírták megőrizni a hosszabbítást jelentő eredményt, ugyanis a bajnokságban éllovas Győr a rendes játékidő hosszabbításában - Bozovic kapus hibáját kihasználva - megszerezte a továbbjutást eldöntő gólt.
A találkozó krónikájához tartozik, hogy Nikolics Nemanja súlyos sérülést szenvedett. A Videoton csatára egy ütközés után eszméletét vesztette, s mentőautóval kellett kórházba szállítani.
A döntőt, melyben a címvédő Debrecen lesz a Győr ellenfele, május 22-én rendezik.
A meccs lefújása után a vendégek kispadjáról többen, illetve a pályán lévő Videoton-játékosok is rárontottak a bíróra, de az MTI tudósítója szerint tettlegességig nem fajult a tömegjelenet. A játékvezetőt végül legalább húsz biztonsági ember kísérte le a pályáról.
A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón José Gomes, a Videoton vezetőedzője arra panaszkodott, hogy a biztonságiak - szerinte indokolatlanul - lökdösték a játékosait. Schubert Tamás, a győriek biztonsági igazgatója erre azt mondta, a magyar szövetség játékoskijáróban tartózkodó ellenőre kérte, hogy a biztonságiak avatkozzanak be.
A rendőrség - amelynek az incidens során nem kellett beavatkoznia - tanulmányozni fogja a mérkőzés ideje alatt a stadionban készült videófelvételeket, ezt követően dönti el, hogy indít-e eljárást az ügyben. Erről Kocsis Tünde alezredes, a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője tájékoztatta az MTI-t.
Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:
Győri ETO FC-Videoton FC 1-2 (0-0)
Továbbjutott: a Győri ETO FC 3-2-es összesítéssel.
kedden játszották:
DVSC-TEVA - Vasas 3-1 (0-1)
Továbbjutott: a DVSC-TEVA kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 07:16, szerda | Sport
Kl-selejtező - Nagy arányú győzelmet aratott a Győr
A magyar bajnok Győr 6-2-re győzött a luxemburgi Atert Bissen vendégeként kedden a Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában, így már az első felvonás során eldöntötte a továbbjutás kérdését.
2026. Július 21. 14:00, kedd | Sport
El-selejtező - Török vagy lengyel ellenfél várhat a Ferencvárosra
Amennyiben a Ferencváros túljut a holland Twente együttesén, úgy a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában török vagy lengyel ellenfél vár rá.
2026. Július 21. 09:00, kedd | Sport
Vb-2026 - A győzelmi körúttal ünnepel a spanyol válogatott Madridban
Győzelmi körúttal ünnepli világbajnoki győzelmét a spanyol labdarúgó válogatott Madridban hétfő este.
2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport
Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott
A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.
