Hírek
2025. Június 04. 09:50, szerda |
Helyi
Forrás: police.hu
KÜLFÖLDRE VITTE VOLNA A DROGOT – A RENDŐRÖK KÖZBELÉPTEK

Újabb akciót hajtottak végre a tatabányai rendőrök a DELTA Program részeként: ezúttal egy dílert vontak ki a forgalomból, aki kábítószert akart csempészni külföldre.
A Tatabányai Rendőrkapitányság nyomozói május 27-én délután a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztály közreműködésével fogták el M. Martint. A 24 éves férfi éppen egy helyi üzletben vásárolt, amikor lecsaptak rá a nyomozók. Az információk hamar beigazolódtak: ruhái átvizsgálásakor egy kézitáskában 296 gramm kábítószergyanús anyagot találtak.
A gyanúsított kihallgatása során azt vallotta, hogy a drogot saját célra szerezte be, és tervei szerint külföldre vitte volna magával. Őrizetbe vették az elkövetőt, és kábítószer birtoklásának megalapozott gyanúja miatt indult ellene eljárás. A lefoglalt anyag feketepiaci értéke meghaladja az egymillió forintot.
A kábítószerek fogyasztása komoly egészségügyi kockázatokkal jár – nemcsak függőséget okozhatnak, de kiszámíthatatlan hatásaik miatt akár életveszélyes állapotot vagy halált is előidézhetnek. Az előállítók és a terjesztők gyakran maguk sincsenek tisztában azzal, milyen reakciókat válthatnak ki az általuk árult szerek.
A rendőrség kiemelt figyelmet fordít a drogterjesztés visszaszorítására, és minden eszközt bevet annak érdekében, hogy a kínálatot csökkentse, a dílereket pedig felelősségre vonja.
Kérjük, ha bármilyen információja van kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményről, tárcsázza a nap 24 órájában elérhető, ingyenes Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámát vagy a 112-es segélyhívót.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.