Hírek
2012. Január 09. 07:43, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kartelleztek a vasúti cégek?

Milliárdos büntetéssel fenyeget több magyar és egy osztrák állami tulajdonú vasúti kargócéget egy váratlanul újjáéledt versenyhivatali eljárás. A GVH versenytanácsa hamarosan tárgyalja az ügyet.
Január 19-én tárgyalja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa a 3/2008 ügyszámon indult eljárást. Mivel folyamatban lévő ügyről van szó, további információt nem áll módunkban adni – ezt a választ adta a hatóság a Magyar Nemzetnek arra a kérdésre, valóban folytatódik-e a milliárdos büntetést kilátásba helyező eljárás az állami tulajdonú magyar és osztrák kargócégekkel szemben.
A GVH szerint a vállalkozások erőfölényükkel visszaéltek és kartelleztek. Ezen kívül még azt is valószínűsítették, hogy a MÁV és a MÁV Cargo – kihasználva kizárólagos jogosultsági pozícióikat – befolyásolták az ukrán–magyar határkeresztező vasúti áruforgalom piaci versenyét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!