Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát

Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát

A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -

írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán csütörtökön, reagálva a Kormányinfón elhangzottakra.

A főpolgármester úgy fogalmazott: "élünk elővásárlási jogunkkal, Budapest mindent vállal, amit az arab milliárdos vállalt az adásvételi szerződésben."

Úgy, hogy közben gyarapítjuk Budapest vagyonát, növeljük a város bevételeit, és az épül Rákosrendezőn, ami a város jövőjét szolgálja, mindez nyílt, átlátható módon, a budapestiek bevonásával - tette hozzá.

Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön a Kormányinfón jelentette be, hogy a kormány tudomásul veszi a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. (BKM) elővásárlási jogát Rákosrendezőn.

Elmondta, a vételár kifizetésére a szerződésben írt szabályok szerint köteles a főváros, illetve a BKM. A területet meg kell tisztítani, erre a befektető a vételár feléig, 25 milliárd forintig vállalt kötelezettséget, mostantól ez a fővárost terheli, ahogy a fejlesztés lehetősége is Budapestet illeti - ismertette a miniszter.

Fotó: Index.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.