Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2016. Április 29. 07:53, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kampány indul a parlagfű ellen

Kampány indul a parlagfű ellen

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) országos kampányt indít a parlagfű elleni védekezés fontosságáról több szervezet közreműködésével.

Az FM csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a tárca mellett részt vesz a kampányban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerészi Kamara és az Országos Polgárőr Szövetség.

A parlagfű elleni állami szerepvállalás fő iránya a prevenció, ezért a hatósági munka támogatása mellett nagyon fontos a megelőzést segítő kommunikáció, az együttműködés az érintett társadalmi szervezetekkel, civilekkel - írták.

Közölték: a parlagfű okozta veszélyek tudatosítása mellett elengedhetetlen, hogy az emberek megismerjék a növényt, és tegyenek azért, hogy lakókörnyezetük gyommentes legyen. Erre a többi között gyógyszertárakban elhelyezett plakátokkal hívják fel a figyelmet.

A Parlagfű Kisokos című kiadvánnyal idén további 1500 általános iskola 3-4. osztályos tanulói ismerkedhetnek meg - tették hozzá.

A tárcának parlagfű elleni védekezésre idén 46,1 millió forint áll rendelkezésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén