Hírek
2012. Augusztus 17. 15:07, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: felháborító az ócsai lakópark építésének késlekedése
A Jobbik szerint felháborító, hogy a határidő többszöri módosítása ellenére sem lehet továbbra sem tudni, mikor kezdődhet meg a legrosszabb helyzetben lévő devizahiteleseken segítő ócsai lakópark építése, hiszen még kivitelezőt sem talált az állam - jelentette ki Z. Kárpát Dániel országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján.
A jobbikos politikus hangsúlyozta: sem az árfolyamgát, sem pedig a Nemzeti Eszközkezelő nem képes a devizahitelesek helyzetét tömegesen rendezni.
Hozzátette azt is, hogy lassan eléri az ezermilliárd forintot a 90 napon túl lejárt tartozás, az ebbe a körbe tartozók pedig nem vehetik igénybe az árfolyamgát lehetőségét.
Z. Kárpát Dániel kiemelte: azonnali, megoldandó problémáról van szó, ezért a kormánynak érdemi megoldásokat kellene felmutatnia a devizahitelesek megsegítése érdekében.
A Jobbik szerint ilyen megoldás lehetne az országban található elhagyatott házak és telkek egy forintért történő étékesítése a devizahitelesek számára.
A Népszabadság és a Napi Gazdaság kedden írt arról, hogy eredménytelenül zárult az ócsai szociális lakásépítésre és a kapcsolódó infrastruktúra kivitelezésére kiírt közbeszerzési eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
