Hírek
2017. Január 17. 18:58, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó:police.hu
Járműben rejtőzködő határsértőket találtak Csongrádban
A Csongrád megyei rendőrök több járműben tizenhárom határsértőt találtak a röszkei, valamint a kiszombori határátkelőhelyen - tájékoztatta a megyei főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.
Szabó Szilvia közölte, a kiszombori átkelőn hétfőn éjfél előtt vizsgáltak át a rendőrök egy bolgár autót, s az utastérben kialakított rejtekhelyen egy iraki férfit találtak. A bolgár sofőr és az iraki határsértő ellen a román hatóságok indítottak eljárást.
A röszkei autópálya határátkelőhelyen a rendőrök két szerb és két macedón teherautó szigorított vizsgálata során összesen tizenkét határsértőt találtak a járművek rakterében megbújva. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a migránsokat visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz - tudatta a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
