Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2017. December 14. 12:59, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma

Idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma

Az idén az első tíz hónapban 1,6 millió vendégéjszakával többet töltöttek el a turisták Magyarországon, mint a tavalyi év azonos időszakában,

és ha a bővülés dinamikája kitart az év utolsó két hónapjában is, akkor 30 millióra nőhet a vendégéjszakák száma - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója az MTI-nek szerdán. Guller Zoltán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva közölte: kimagaslóan bővült a belföldi turizmus októberben, a magyarok nemcsak többet utaztak, hanem többet is költöttek, az adatok szerint 21,5 százalékkal nőtt a belföldi szállásdíjbevétel. A kiváló belföldi számokhoz az október 23-i hosszú hétvége és az őszi belföldi forgalomélénkítő kampány hatása is hozzájárulhatott - mondta. A magyarok 8,3 milliárd forintot költöttek szállásra októberben, SZÉP-kártyájukkal pedig 18 százalékkal többet, 1,3 milliárd forintot fordítottak belföldi pihenésre.

Kitért arra, hogy az Országgyűlés december 12-én döntött a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ felállításáról. Így 2019. január elsején elindulhat a felhőalapú, napi adatkapcsolatra épülő informatikai rendszer. Ezzel kezdetét veszi a szálláshelyek adatszolgáltatásának digitalizálása és korszerűsítése annak érdekében, hogy a tevékenységükkel kapcsolatos statisztikai adatok naprakészek és pontosak legyenek. Mindez nem csak az adminisztrációs terheket csökkenti, hanem a turizmust érintő fejlesztési döntéseket is segíti, jelentősen javítva az átláthatóságot - fogalmazott Guller Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.