Hírek
2020. December 01. 07:59, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: ogy
Húsz előterjesztésről dönt a parlament
Az Országgyűlés kedden húsz előterjesztésről szóló szavazással folytatja munkáját.
A Ház aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit határozathozatalok követnek.
A képviselők ekkor dönthetnek egyebek mellett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jövő évi költségvetéséről, a kormány otthonteremtési akciótervéhez kapcsolódó törvénymódosításokról, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal személyi állományának új jogállásáról.
A szavazásokat követően kilenc javaslat általános vitáját bonyolítják le, így terítékre kerül például a kormány börtönzsúfoltság miatti kártalanítási eljárással összefüggő törvénymódosítási javaslata.
A parlament ülése december 7-én, hétfőn ér véget, amikor a képviselők újra két órában kérdezhetik a kormány tagjait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

