Hírek
2018. Július 28. 07:56, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetnek
Országszerte hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetéseket adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: pénteken és szombaton szórványosan várhatók zivatarok az országban, csak éjszaka lehet átmenetileg kevesebb helyen csapadék.
Lokálisan 20-40, a déli, délkeleti megyékben esetleg 40-45 milliméternél is több csapadék hullhat. Helyenként 60-70 kilométer/óránál erősebb szél és nagyobb szemű jég is előfordulhat.
Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Szombaton a délnyugati megyéket leszámítva már nagyobb területen meghaladhatja a 25 fokot a napi középhőmérséklet. Hőség veszélye miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet általában 17-22 Celsius-fok között alakul, de az északi völgyekben néhány fokkal hűvösebb lesz. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
