Hírek
2016. Július 29. 07:37, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Hivatalosan is Hillary Clinton az USA első női elnökjelöltje
Hillary Clinton elfogadta a Demokrata Párt elnökjelöltségét a demokraták konvenciójának zárónapján mondott beszédében.
A volt külügyminiszter, volt szenátor és volt first lady azt követően lépett a pódiumhoz, hogy leánya, Chelsea Clinton mondott rövid méltató beszédet mellette. A láthatóan meghatódott Hillary Clinton szónoklata elején közölte: elfogadja az elnökjelöltséget.
Beszéde elején gratulált és köszönetet mondott korábbi pártbéli vetélytársának, Bernie Sanders vermonti szenátornak és hangsúlyozta, hogy "meghallotta" Sanders szavazótáborának hangját, majd kijelentette:"a ti ügyetek az én ügyem is".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
