Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2020. Március 14. 06:13, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hírességekkel indul koronavírus figyelemfelhívó kampánya

Hírességekkel indul koronavírus figyelemfelhívó kampánya

Hétfőtől a magyar kormány hazai hírességekkel figyelemfelhívó kampányt indít, amelynek célja, hogy minél többen hasznos és megbízható információkhoz jussanak a koronavírussal kapcsolatban

- közölte a kormányszóvivő pénteken a Facebook-oldalán. Szentkirályi Alexandra azt írta: a következő héttől kezdve videókban mondják el a legfontosabb tudnivalókat, legyen szó akár a megelőzésről, akár a hiteles tájékozódásról. A kampány résztvevői "első szóra, mindenféle tiszteletdíj nélkül, örömmel csatlakoztak ehhez a célhoz" - közölte.

Kiemelte: "felemelő és megindító látni, hogy mi, magyarok, ha baj van, összefogunk, figyelünk és vigyázunk egymásra".

"Mutassuk meg, hogy sokan vagyunk és vigyázunk egymásra" - tette hozzá a kormányszóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában