Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2017. Április 07. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Hernádi: rövid távon ható intézkedésekre is szükség van Magyarország versenyképességének növelésére

Hernádi: rövid távon ható intézkedésekre is szükség van Magyarország versenyképességének növelésére

A magyar gazdaság versenyképességének javításához rövid távon ható intézkedésekre, illetve ezek szisztematikus végrehajtására is szükség van

Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója, a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja szerint.

Hernádi Zsolt a Figyelő gazdasági hetilap csütörtöki számában megjelent interjúban egyebek mellett a gazdasági ügyintézés területén sürgetett változásokat. Úgy fogalmazott, Magyarország elképesztően lemaradt a régióban, nagyságrendekkel egyszerűbb gazdasági ügyeket intézni a környező országokban, és úgy vélte, egyes anomáliákat azonnal meg lehetne szüntetni. Példaként sorolta a cégalapítás magas költségeit, az építkezésekkel járó többletkiadásokat, és az adók magas számát.

Hozzátette ugyanakkor, hogy az ország versenyképességében igazi áttörést a hosszú távú intézkedések hozhatnak, a versenyképességi tanácsnak pedig ez a dolga: olyan feladatok kidolgozására javaslatokat tenni, amelyek a nagy rendszerek átalakításáról szólnak.

Hernádi Zsolt megítélése szerint elsődlegesen az oktatásra, egészségügyre, a demográfiai helyzetre kell koncentrálni és tanácsokat adni a kormánynak. Ezen intézkedések pozitív visszatükröződése viszont évekbe telik majd - jegyezte meg.

Hangsúlyozta, hogy a versenyképességi mutatók között Magyarország a makrogazdaság terén kimagaslóan teljesít, "a hosszú távú versenyképességünk kilátásai azonban aggasztanak, ezért is fontos, hogy mielőbb sebességet váltsunk".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között