Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2023. Március 15. 13:37, szerda | Belföld
Forrás: mti

Havazik a Mátrában

Havazik a Mátrában

Havazik a Mátrában, a Kékestetőn négy centiméteres a hó vastagsága - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai adataiból.

A meteorológiai észlelés szerint a Kékestetőn gyengén havazik, erős a szél és zárt a ködtakaró, a hőmérséklet mínusz 1,8 Celsius-fok.

A meteorológiai szolgálat szerdán az MTI-nek küldött figyelmeztetésében azt írta, az Északi-középhegység hegyvidéki területein, illetve az ország keleti harmadában helyenként az esőt havas eső, havazás váltja fe. Síkvidéken megmaradó hótakaró nem valószínű, azonban az Északi-középhegységben 400-500 méter felett megmaradhat a hó. A magasabb csúcsokon - a Mátrában, a Bükkben és a Zempléni-hegységben - akár 10-15 centiméteres olvadozó hóréteg is összegyűlhet éjfélig.

Fotó: Időkép.hu

Címkék: havazás, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.