Hírek
2023. Április 06. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
Hamis mobilt kínált az utcai árus

A NAV munkatársai egy közelmúltban megjelent felső kategóriás mobiltelefon utánzatát foglalták le egy utcai árustól Mosonmagyaróvár környékén.
A kereskedelmi forgalomban csak február óta kapható telefon gyors hamisítása még a márkavédelmi képviselőket is meglepte.
A Győr-Moson-Sopron vármegyei pénzügyőrök egy illegális utcai árust ellenőriztek, aki zsebből kínált eladásra okostelefont és okosórát az arra járóknak. Az árus felszólításra átadta a mobiltelefont, valamint az okosórát.
A NAV-osok megállapították, hogy a termékek szemmel láthatóan hamisítványok, amit az árus is elismert. A telefon másfél hónapja érhető el világszerte, így még a gyártó márkavédelmi képviseletét ellátó szakemberek is meglepődtek, mikor a pénzügyőröktől megtudták, hogy a hamisítók már ezt a szériát is másolják. Ennek a típusnak az utánzataival ugyanis még nem találkoztak Magyarországon. A hamis készülékeket lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.
A hamisítványokkal – a jogtulajdonosoknak okozott jelentős kár mellett – a vevőket is megtéveszthetik. Az eddigi tapasztalok szerint a hamis készülékek minősége, tudása jelentősen gyengébb, mint az eredeti termékeké, annak ellenére, hogy külsőre szinte teljesen megegyeznek azokkal. Aki utcán, számla, nyugta és garancia nélkül vásárol ilyen készüléket, szinte biztosan a rossz minőségű hamisítványért fizet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.