Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2018. Június 19. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia és szexuális erőszak miatt ítéltek el egy fővárosi férfit

Gyermekpornográfia és szexuális erőszak miatt ítéltek el egy fővárosi férfit

Tíz év nyolc hónap fegyházra ítélt a Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Bíróság első fokon egy budapesti férfit, aki 83 ezer pornográf fényképet és videofelvételt szerzett meg kiskorúakról,

és ezeket adathordozókon tárolta a lakásán - tájékoztatta a fővárosi főügyész kedden az MTI-t.

Ibolya Tibor közölte: a 38 éves férfi egy többszintű titkosítást biztosító hálózaton keresztül szerezte meg a felvételeket, amelyeken egyértelműen 18 év alattiak, kiskorúak - jellemzően kisgyermekek - súlyosan szeméremsértően, célzatosan a nemi vágy felkeltésére irányuló módon voltak láthatók.

A vádlott lakásán 2017 áprilisában házkutatást tartottak, és lefoglalták a felvételeket tartalmazó adathordozókat, és elfogták a férfit.

Ezen túlmenően a vád szerint a férfi 2014 nyarán fajtalankodott egy tizenegy éves kislánnyal, és bár ez fizikai erőszak nélkül történt, a kiskorú életkorára tekintettel szexuális erőszaknak minősül.

A vádlottat szexuális erőszak és gyermekpornográfia bűntette miatt első fokon tíz év nyolc hónap fegyházra ítélték - olvasható a közleményben.

Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.