Hírek
2012. Március 02. 07:13, péntek |
Belföld
Forrás: STOP / The Sun
Gigászi mitikus lény alakja jelent meg az égen ragyogva
Rendkívüli fotót készített egy norvég fényképész az északi fényről. A lencsevégre kapott aurora borealis úgy fest, mintha egy hatalmas, eget betöltő főnixmadár lebegne a föld felett.
A norvégiai Tromsøben élő Bjorn Jorgensen az elmúlt évtizedben az említett természeti jelenség fotózásának szentelte az életét, csak ezt a képet elnézve kijelenthető, hogy megtérült a befektetett munka. A közelmúltban lencsevégre kapott sarki fény olyan alakú, mintha csak a mitologikus főnix született volna újjá hamvaiból.
"Tudtam, hogy aznap éjjel jó esélyem lesz aurora borealist fotózni, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen erőteljes fénnyel lesz dolgom" - idézte a fotós szavait a The Sun hírportál. Egy átlagos télen Norvégia északi részén mintegy 80 százalék annak az esélye, hogy feltűnik az északi fény, de ahhoz, hogy látni is lehessen, tiszta idő szükséges, melyre sokkalta kevesebb esély van.
The Sun / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot