Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2020. Április 10. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik a meleg, napsütéses idő az ünnepi hétvégén is

Folytatódik a meleg, napsütéses idő az ünnepi hétvégén is

Az ünnepi hétvégén is folytatódik a meleg, napsütéses idő. Változás húsvéthétfőn, a nap második felétől várható - derül ki a meteorológia országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken a sok napsütést csupán kevés gomoly- illetve fátyolfelhő zavarhatja. Csapadék nem lesz. A szél többfelé megélénkül, a Dunántúl keleti felében, illetve északkeleten olykor meg is erősödhet. A leghidegebb órákban általában 2 és 10 fok között alakul a hőmérséklet, de az északi völgyekben, a Duna-Tisza-közén és a Dráva mentén gyenge fagy is lehet. Napközben 16-23 fokig melegszik a levegő, északkeleten lesz a hűvösebb, délen, délnyugaton a melegebb.

Szombaton és húsvétvasárnap is sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. Szombaton legfeljebb az északkeleti megyékben és a Tiszántúlon élénkülhet meg a légmozgás, vasárnap az Alpokalján és a Kisalföld nyugati felén meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap mínusz 2 és plusz 7 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton 16-23, vasárnap 19-24 fok között alakulnak

Húsvéthétfőn még több órára kisüt a nap, de nem lesz zavartalan napsütés, sőt a nap második részétől felhősödés kezdődik. Északon, északkeleten már kisebb eső, zápor előfordulhat. A szél sokfelé megerősödik, estétől északnyugatira fordul, és viharossá fokozódik. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximumhőmérséklet 20-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.