Hírek
2015. December 14. 07:58, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Folytatódik a borús, de enyhe téli idő

A héten is folytatódik a borús idő, inkább esőre kell készülni, csak néhol fordulhat elő havas eső, hó. Még melegszik is az idő, a hét második felében több helyen 10 Celsius-foknál is melegebb lehet
- derül i az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott, országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőre virradó éjszaka elsősorban délen és keleten képződik köd, ami délelőtt feloszlik, de párás marad a levegő. Napközben általában felhős vagy erősen felhős lesz az ég, csak rövidebb napos időszakok lehetnek. Számottevő csapadék továbbra sem lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és plusz 1, a legmagasabb nappali hőmérséklet plusz 5 fok körül várható.
Kedden erősen felhős, vagy borult lesz az ég, több helyen párásságra, elsősorban a Dunántúlon foltokban tartósabb ködre is készül kell. Csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2, napközben, plusz 1-6 fok között alakul a hőmérséklet.
Szerdán is többnyire erősen felhős vagy borult, párás lesz az idő, néhol lehet szitálás is. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, maximumhőmérséklet plusz 2-7 fok között alakul.
Csütörtökön több helyen valószínű eső, az Északi-középhegység térségében és Szabolcsban havas eső, hó is. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 1-6 fok között valószínű.
Pénteken szórványosan várható kisebb eső. A leghidegebb órákban 0 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet. Nappal plusz 4-10 fokig melegszik a levegő.
Helyenként vasárnap is erős lesz a szél, néhol futó zápor is lehet. A leghidegebb órákban plusz 1-6 fok lehet. Napközben 8-13 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában