Hírek
2020. Január 30. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Farsangot szervez a fővárosi állatkert

Mackófarsangot szervez a Fővárosi Állat- és Növénykert csütörtöktől vasárnapig, a jelmezben vagy játék mackóval érkező 14 éven aluli gyerekek 200 forintos belépővel vehetnek részt a programokon
- közölte az intézmény szerdán az MTI-vel. A négy napon át tartó rendezvény első két napján elsősorban az óvodás- és iskoláscsoportokat, hétvégén pedig a családokat várják. Lesznek ismeretterjesztő programokok, bábelőadások, mesekoncertek, mézkóstolók és látványetetések - olvasható a közleményben.
Az érdeklődők megismerkedhetnek az állatkertben zajló vadállatmentő munkával, és találkozhatnak a Semmelweis Egyetem "mackódoktoraival" is. Szombaton és vasárnap 13 órától indul a télűző jelmezes felvonulás.
A farsang részletes programja a Fővárosi Állat- és Növénykert hivatalos honlapján, a www.zoobudapest.com weboldalon érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában