Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2023. Augusztus 01. 15:23, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Évtizedek óta nem látott emelkedések a tőzsdén júliusban

Évtizedek óta nem látott emelkedések a tőzsdén júliusban

A Budapesti Értéktőzsde részvénymutatója, a BUX júliusban sorozatban 13 kereskedési napot zárt pozitív értékkel, amire évtizedek óta nem volt példa, végül 53 375,9 ponton fejezte be a hónapot, ami 5,7 százalékos emelkedés júniushoz képest - közölte a BÉT kedden az MTI-vel.

Az azonnali részvénypiacon 188 milliárd forint értékben kereskedtek, ez 8,9 milliárd forintos napi átlagnak felel meg. Az előző hónapban, júniusban a forgalom 230 milliárd forintot, a napi átlag 10,5 milliárd forintot tett ki.

A BUX a legmagasabb értéket, 53 758,66 pontot a hónap 25. napjára érte el.

A hónap piaci eseménye volt a Civita Group tőzsdei bevezetése, amelyet elsődleges részvénykibocsátással (IPO) valósított meg az élelmiszeripari társaság.

A legnagyobb, 100,9 milliárd forint értékben júliusban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a kereskedés, ami a teljes forgalom 53,7 százalékát tette ki. A bankpapírt a Mol és a Richter követte: az olajvállalat 45,1 milliárd, míg a gyógyszeripari társaság 29,9 milliárd forintos forgalmat ért el.

A közepes részvények közül az OPUS emelkedett ki 36,7 százalékos részvényárfolyam-növekedéssel, míg a BÉT Xtend platformján, azaz a középvállalati piacon a Navigator ért el figyelemreméltó, 10,4 százalékos árfolyam-növekedést.

A befektetési szolgáltatók versenyében ebben a hónapban az Erste foglalta el az első helyet, 105,2 milliárd forintos forgalommal. Sorrendben a WOOD & Company követte 83,9 milliárd forinttal, harmadik helyen a Concorde végzett 62,8 milliárd forintos forgalommal.

Címkék: gazdaság, tőzsde

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át