Hírek
2018. Április 06. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Embercsempészeket fogtak el Balassagyarmaton
Eljárást indított egy 69 éves orosz és egy 41 éves szíriai férfival szemben a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság embercsempészés gyanúja miatt, a férfiakat Balassagyarmaton fogták el
- közölte a hatóság a police.hu honlapon péntek reggel. A gyanúsítottak iraki állampolgárokat akartak Németországba csempészni.
A rendőrök a város belterületén, a Szlovák Köztársaság felé vezető 222-es számú úton ellenőriztek egy lengyel rendszámú személygépkocsit csütörtökön. A járműben az orosz sofőrön és szíriai utasán kívül hét iraki állampolgár tartózkodott, akik magyarországi ideiglenes tartózkodási engedéllyel ugyan rendelkeztek, azonban Balassagyarmat területét engedély nélkül elhagyni nem voltak jogosultak.
A nyomozás adatai szerint az orosz férfi és szíriai társa az iraki személyeket illegálisan Németországba akarta szállítani, anyagi ellenszolgáltatásért.
Az iraki állampolgárokat a rendőrök a meghallgatásukat követően visszakísérték a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal Balassagyarmati Közösségi Szállására, és szabálysértési eljárást kezdeményeztek ellenük.
A csempészéshez használt személygépkocsit a hatóság lefoglalta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

