Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2021. December 06. 08:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Elfogtak egy adócsalás miatt elítélt szlovák állampolgárt

Elfogtak egy adócsalás miatt elítélt szlovák állampolgárt

Elfogtak egy adócsalás miatt korábban hét év börtönbüntetésre ítélt, szlovák állampolgárságú férfit Halásztelken - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vasárnap a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint "az 56 éves, szlovák állampolgárságú férfit a magyar fejvadászok fogták el".

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a Célkörözési Egységek Európai Hálózatának (ENFAST) szlovák egységétől kaptak jelzést arról, hogy M. Péter, aki az adócsalás miatt rá kiszabott 7 év börtönbüntetés elől menekül, Magyarországon tartózkodhat.

A nyomozók 24 órán belül megállapították az európai elfogatóparancs alapján körözött férfi tartózkodási helyét, és a Készenléti Rendőrség Különleges Szolgálatok Igazgatósága munkatársainak segítségével pénteken Halásztelken elfogták a szlovák állampolgárt; kiadatásáról a magyar bíróság dönt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.