Hírek
2012. Február 20. 07:19, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Egyre több magyar üdül saját horvátországi nyaralóban
Egyre több magyar tölti horvátországi nyaralását saját vagy rokonai, barátai tulajdonában lévő ingatlanban – derül ki a horvát statisztikai hivatal most publikált, 2011-es összesített adataiból.
Horvátországban saját hétvégi házban vagy nyaralóban 374 ezer turista összesen 5,8 millió éjszakát töltött az elmúlt évben. A vendégek csaknem 42 százaléka hazai, 58 százaléka pedig külföldi volt, a vendégéjszakákban azonban több mint 55 százalékot képvisel a hazaiak aránya, a külföldieké 45 százalékot jelent.
A statisztikai mérés azokat az ingatlanokat érinti, amelyek saját vagy családi, rokoni, baráti tulajdonban vannak, így az itt éjszakázók nem fizetnek szállásdíjat.
A külföldiek közül a legtöbb vendégéjszaka a szlovéneké, az összesített adat 45,8 százaléka jut rájuk, a második helyen a németek állnak 12,3 százalékkal. Az összes külföldi közül 5,4 százalék bosznia-hercegovinai volt, 5,3 százalék osztrák, míg az ötödik helyen, 5,1 százalékos részesedéssel a magyarok állnak.
A múlt évben 6 százalékkal, 16,2 ezerre nőtt azoknak a magyaroknak a száma, akik családi, baráti tulajdonú ingatlanban nyaraltak Horvátországban. Az ott eltöltött idő hossza 12 százalékkal, 132,9 ezer éjszakára növekedett – olvasható ki a horvát statisztikai adatokból.
mno / MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
