Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2017. Augusztus 04. 15:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egyre népszerűbbek az elektronikus jegyek

Egyre népszerűbbek az elektronikus jegyek

Az elektronikusan vásárolt vonatjegyek egyre népszerűbbek az utasok körében, 2017 első fél évében 926 ezer online jegyvásárlást rögzítettek, 35 százalékkal többet, mint 2016 hasonló időszakában

- közölte a MÁV pénteken az MTI-vel. A tájékoztatás szerint az online vásárlások háromnegyede QR-kóddal is ellátott e-vonatjegyre irányul.

A MÁV adatai szerint tavaly az előző évihez képest 18 százalékkal több, összesen 1,46 millió vásárlás történt a vasúttársaság internetes értékesítési rendszerében, ami a teljes belföldi értékesítés 7 százalékát tette ki.

Közleményében a MÁV kiemelte, hogy az idén nyáron bevezetett e-Balaton, illetve e-Velence jegyből másfél hónap alatt több mint 12 500 fogyott.

Az internetes jegyvásárlás lehetőségét a MÁV-Start még 2008-ban vezette be.

Szabályozási és technikai okokból az online váltott jegyeket eleinte ki kellett nyomtatni a jegykiadó automatából, 2011 novemberétől már az otthon kinyomtatott jegyekkel is lehet utazni. 2012 decemberétől eleinte csak az IC-ken, majd a gyorsvonatokon is lehetővé vált a nyomtatás nélküli, vonatjegy-bemutatás okoseszközön.

Az utasok igényeit követve ezt a lehetőséget a vasúttársaság 2016 novemberében valamennyi belföldi járatára kiterjesztette e-vonatjegy néven.

Címkék: jegy, online, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.