Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2011. December 31. 06:44, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Drágább üzemanyagárakat hoz a január

Drágább üzemanyagárakat hoz a január

A 2 százalékpontos áfa-emelés miatt drágulnak az üzemanyagok.

A holtankoljak.hu számításai szerint az áfaemelés hatására a mostani árakhoz képest mintegy hat forinttal, 406-408 forintra nő a benzin átlagára, míg a gázolaj ára 4 forinttal, 426-428 forintra emelkedik.

A MOL múlt héten emelte bruttó 5 forinttal a 95-ös benzin literenkénti árát, a gázolaj ára nem változott. A január elsejétől érvénybe lépő adóemelések hatására már vasárnap újabb emelésekre kell készülni.

Közben súrolja a 100 dolláros szintet az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése a szabadpiacon, ezzel sorban a harmadik évét is emelkedéssel zárhatja. A közel-keleti feszültség nem javul, mely a legrosszabb szcenárió szerint akár az országból származó szállítmányok megakadását is okozhatja, miközben az élénkülő amerikai gazdaságban növekszik a nyersanyag iránti kereslet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: üzemanyag

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.