Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2012. Április 23. 14:09, hétfő | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Áder hivatalos jelölt lehet

Áder hivatalos jelölt lehet

A Fidesz–KDNP-frakciószövetség várhatóan hétfőn nyújtja be az Országgyűlésnek az Áder János államfői jelölését tartalmazó dokumentumot.

A Magyar Nemzet információi szerint a hétfői plenáris ülésen jelentik be hivatalosan a köztársaságielnök-választás május 2-ai időpontját is. Hétfőtől kezdve péntek reggelig lehet ajánlásokat gyűjteni, de eddig csak a kormánypártok állítottak jelöltet.

Ismert, május 2-án délelőtt tíz órakor kezdődik a köztársaságielnök-választás a parlamentben. Lázár János tájékoztatása szerint a Fidesz–KDNP-frakciószövetség képviselői Áder János európai parlamenti politikus jelölését támogatják.

Áder János azért válhatott a Fidesz köztársaságielnök-jelöltjévé, mert a párt képes volt az elmúlt 15 évben a maga által kijelölt utat bejárni – állapítja meg a Méltányosság Politikaelemző Központ a politikus hétfői jelölése kapcsán.

Áder János pályafutásáról itt olvashat.

Schmitt Pál április 2-án mondott le a köztársasági elnöki posztról.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld

Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda

Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.