Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2012. Március 08. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Csak piaci nyomásra lesz IMF-hitel?

Csak piaci nyomásra lesz IMF-hitel?

Továbbra is megy a találgatás a Magyarország és az IMF, valamint az unió közötti megállapodásról.

Mint ismert, a magyar kormány illetékesei többször úgy nyilatkoztak, rajtuk nem múlik az egyezség. Szó volt arról is, hogy már márciusban elkezdődhetnek a tárgyalások, amelyek április végén záródhatnak le. Az időpontokról szélsőséges vélemények is napvilágot láttak – írja a Magyar Hírlap.

Németh Dávid az ING vezető elemzője azt mondta, a kormánynak nem érdemes várnia, bár látszik, ha kisebb a piaci nyomás, kevésbé peregnek az események a megállapodás körül. Az elemző szerint: csökkenteni kell az ország finanszírozási költségeit. Jó pár hónapig elég lehet még az állam pénze, főként, ha ide számoljuk a Mol-részvények lehetséges értékesítését. Ebből több százmilliárd folyhat be, és számolni lehet még valamennyivel a magánnyugdíjpénztárak porfóliójából. Ezzel együtt Németh Dávid szerint rosszabb lehet a kormány alkupozíciója, ha minden tartalékát felégeti a tárgyalásokig. Londoni elemzők szerint a harmadik negyedévre tolódhat ki az új IMF/EU-program indulása a várhatóan többfordulós, időigényes tárgyalások miatt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget