Hírek
2012. Július 23. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Campus Fesztivál: a százéves víztoronynál szól majd a zene
Páratlan természeti környezetben, a debreceni Nagyerdőben kezdődik meg július 25-én, szerdán a Campus Fesztivál; a négynapos rendezvény fő programhelyszíne a hamarosan megújuló Nagyerdei Stadion, és az évek alatt fesztivál jelképpé vált 100 éves víztorony - közölte a fesztivál sajtófőnöke vasárnap az MTI-vel.
"Ez a helyszín jó találkozási pont ismerősöknek, pároknak, és barátoknak egyaránt. Könnyű megtalálni, hiszen impozáns méreteivel, fantasztikusan szép megvilágításával jócskán kiemelkedik a sokhektáros fesztivál-területből" - mondta el Bakó Csaba.
A sajtófőnök felidézte, hogy a víztorony megépítésének tervei 100 éve születtek meg. A Fried és Adorján építési vállalkozó által tervezett és kivitelezett 20 méteres torony tartálya a város korabeli vízigényének negyedét, 1000 köbméter vizet tárolt. A négyszintes épület aljába és a teraszra eredetileg kávézót képzeltek el a tervezők, de ez nem valósult meg.
A ma is működő, többször felújított, védett épületté nyilvánított víztorony tulajdonosa a Debreceni Egyetem. Fábián István rektor a Campus Fesztivál sajtótájékoztatóján ismertette: pályázni fognak a teljes rekonstrukcióra, amelynek eredményeként kilátóként és kiállítótérként is működhet majd a torony.
A fesztivál szervezőinek kezdeményezésére több mint száz debreceni zenész állt össze egy közös fotózásra, hogy így üdvözöljék a százéves nagyerdei víztornyot.
A Víztorony Pódium július 26-án nyitja meg kapuit a Campus Fesztiválon: minden este ott játszik majd a Dumaszínház, folk-, valamint countryelőadók zenélnek, és Palya Bea is fel fog lépni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

