Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2017. Augusztus 27. 08:48, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az ország nagy részén kánikula, de többfelé zivatar is lehet

Az ország nagy részén kánikula, de többfelé zivatar is lehet

A hőség miatt az északkeleti országrész kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra, emellett többfelé heves zivatarokra is figyelmeztetnek.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap hajnalban eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: a középhőmérséklet az északi, északkeleti országrész kivételével általában 25, 26, de délen és városi környezetben helyenként 27 Celsius fok fölött alakul. A hőség miatt Budapestre, valamint Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében van érvényben elsőfokú figyelmeztetés.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 32-38 fok között lesz, a legmagasabb értékek a Dél-Alföldön várhatók. Késő estére 22-30 fok közé csökken a hőmérséklet. Vasárnap este az észak felől érkező front véget vet a hőségnek.

A heves zivatarok veszélye miatt szintén elsőfokú figyelmeztetést adtak a fővárosra és Pest megyére, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Veszprém megyére.

Az OMSZ tájékoztatása szerint az északi, északkeleti országrészben labilis a légkör, főként a határ közelében már a nap első felében is előfordulhat zivatar. Leginkább ugyanakkor vasárnap késő délutántól, estétől várhatóan észak, északnyugat felől alakulhatnak ki elszórtan zivatarok az országban. A zivatarokat elsősorban az Észak-Dunántúlon, de emellett az Északi-középhegységben, Alföld északi, északkeleti részén helyenként viharos (70-90 kilométer/óra körüli) szél, rövid idő alatt 20 milliméternél is több csapadék, jégeső is kísérheti.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!