Hírek
2013. Június 03. 13:09, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Az orosz közegészségügyi hatóság szerint az amerikaiak kórokozókkal kísérleteztek Grúziában
Az orosz fogyasztóvédelmi és közegészségügyi hatóság szerint az amerikai hadsereg fertőző betegségek kórokozóival kísérletezett Grúziában - közölte hétfőn a Roszpotrebnadzor.
Az orosz állami felügyelet a honlapján elhelyezett közleményben tudatja: elégedett azzal, hogy a grúz hatóságok Tbilisziben bezárták a Richard Lugar amerikai szenátorról elnevezett közegészségügyi központot, amely szerinte az Egyesült Államok védelmi minisztériumának anyagi támogatásával működött és abban amerikai katonai szakértők dolgoztak.
A Roszpotrebnadzor azt állítja, hogy az amerikai katonai laboratóriumban titkos kísérleteket folytattak különösen veszélyes fertőző betegségek kórokozóival.
Moszkvában azt feltételezik, hogy a Lugar Központ a grúziai egészségvédelmi hatóság felügyelete alá kerül.
Az orosz fogyasztóvédelmi és közegészségügyi felügyelet úgy tudja, hogy létezik még egy katonai laboratórium Grúzia területén. Mint a közleményben szerepel, a Roszpotrebnadzor reméli, hogy azt is a grúz hatóságok ellenőrzése alá vonják és "nem egy másik ország hadügyminisztériumának érdekeit fogja kiszolgálni".
A múlt hétvégén Gennagyij Onyiscsenko, a közegészségügyi hatóság vezetője, országos tisztifőorvos azzal vádolta meg Grúziát, hogy a dél-oroszországi állatállományt pusztító afrikai sertéspestist a dél-kaukázusi ország területéről tudatosan jutatták el Oroszországba. A moszkvai székhelyű állami hatóság vezetője ezt előre kitervelt gazdasági felforgató tevékenységnek nevezte.
Az orosz tisztifőorvos és az általa vezetett fogyasztóvédelmi és közegészségügyi felügyelet gyakorta megszólal bel-és külpolitikai kérdésekkel kapcsolatosan, a lakosság érdekeit hangoztatva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
