Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2017. Október 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az örökölt vagyonnal felel az örökös a tartozásért

Az örökölt vagyonnal felel az örökös a tartozásért

Sok a félreértés az örökléssel és a hagyatékkal kapcsolatban, mivel előfordul, hogy az örökül hagyónak tartozása, hitele volt. Az örökös elsősorban a megörökölt vagyonnal felel a tartozásért

- mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke az M1 aktuális csatornán szombaton.

Ha több hitelező van, akkor a meglévő hagyatéki vagyont a követelések arányában kell elosztani. Ha ezt az örökös elmulasztja, akkor a saját vagyonával is felel az arányosan ki nem elégített tételekért - tette hozzá.

Az örökölt aktív vagyon mindenképpen határt szab az örökös felelősségének.

Ha visszautasítják a passzívákat is tartalmazó hagyatékot, akkor a törvényes öröklési láncban következő köteles a hitelezőkkel megegyezni - mondta Parti Tamás, megjegyezve, hogy végrendeletet bárki írhat otthon, de ajánlott jogász segítségét igénybe venni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.