Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2015. Január 13. 11:47, kedd | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin

Az ördög jobb keze

Az ördög jobb keze

Generációk nőttek és nőnek fel az Ördög jobb és a bal keze két legendás főhősének, Terence Hillnek és Bud Spencernek a filmjein.

Még talán ma is sokan akarunk egyikükre-másikukra hasonlítani, ám a híres karakterektől messze állnak megformálóik. Különösen a kékszemű Mario Girotti – ez is kiderül nemrég megjelent önéletrajzi kötetéből.

Visszahúzódó legenda
Félénk és szerény – egyik barátja így jellemezte Mario Girottit, vagyis Terence Hillt, akinek életét filmjein kívül nemigen ismerhették meg a rajongók. Nehéz is elhinni, hogy a hatvanas, hetvenes években világsztárként kezelt olasz legenda visszahúzódó lenne, hiszen az általa megformált karakterek nem éppen ezt sugallják. Ulf Lüdeke közelmúltban megjelent fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált könyvéből azonban ez derül ki. Az önéletrajzi kötetnek köszönhetően jobban megismerhetjük sokak kedvenc párosának egyik felét, a világhírű színész pályája mellett ugyanis bemutatja magánéletét, világlátását is. Folytatás…

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.