Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. Augusztus 07. 14:13, vasárnap | Külföld
Forrás: OrientPress

Amerikai helikoptert lőttek le a tálibok

Amerikai helikoptert lőttek le a tálibok

Harmincegy amerikai és hét afgán kommandós meghalt, amikor a csapatukat szállító helikoptert tálib fegyveresek lőtték le: Afganisztánban egy nap alatt még soha nem veszített ennyi katonát az Egyesült Államok.

A helikopteren utazó katonák egy különleges haditengerészeti elitegység, a Navy Seals tagjai voltak, akiket helyi kommandósok kísértek bevetésre. A Chinook típusú helikoptert Vardak tartomány felett érte találat – s bár az Egyesült Államok vagy a NATO még nem erősítette meg, de afgán kormányzati hivatalnokok és a lázadók egybehangzóan állítják, hogy a tettesek tálibok voltak. A helikopter egyébként éppen egy hadműveletből tért vissza, ahol a kommandósok azelőtt nyolc lázadót likvidáltak. Afganisztán 2001-es megszállása óta ez volt a legnagyobb, egy napon belüli embervesztesség, amivel Amerikának szembe kellett néznie – írja honlapján a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: katonák

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld

Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson

Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.

2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld

Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe

Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést