Hírek
2019. Június 27. 06:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A villamos hálózat hibája miatt kiesett a paksi atomerőmű 2. blokkja

A villamos hálózat külső hatásra történt meghibásodása miatt kiesett a paksi atomerőmű 2. blokkja - közölte honlapján szerdán az atomerőmű.
A leállásra a védelmi működés következtében került sor - írták.
A blokk várhatóan még szerdán az esti órákban, a hiba elhárítását követően újra névleges teljesítményen üzemel majd - tették hozzá.
A tájékoztatás szerint az eseménynek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs, a másik három, 100 százalékos teljesítményen üzemelő blokk működését nem befolyásolja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -