Hírek
2011. Október 08. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
A szoláriumok veszélyesebbek, mint azt eddig gondolták

A beltéri szoláriumok a tudósok szerint még nagyobb eséllyel okoznak bőrrákot, mint azt eddig gondolták.
A legfrissebb tesztek szerint ugyanis a készülékekben használt UVA1 sugárzás a bőr legmélyebb rétegeit is eléri - ez a terület pedig a legkönnyebben sebezhető.
Az új vizsgálatokat az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (U.S Food and Drug Administration, FDA) megbízásából készítették el a tudósok, mivel a szervezet azt tervezi, hogy veszélyessége miatt betiltja a szoláriumok használatát a 18 év alattiak körében - írja a Journal of Investigative Dermatology.
A vizsgálatban 12 önkéntes vett részt, akiknek a hátsó felét tették ki UVA1 és UVB sugárzásnak. A vizsgálatok végén kiderült, hogy az UVA1 a bőr bazális rétegét is érintette, míg az UVB sokkal kevésbé volt káros hatással a bőrre.
A besugárzott mennyiség azonos volt azzal, ami ahhoz kell, hogy egy ember enyhén leégjen, illetve hogy a barnább bőrűek tovább barnuljanak. A kutatók elmondása szerint az adatok alapján a szoláriumozás a legrosszabb, amit a bőrünkkel tehetünk, így mindent megtesznek annak érdekében, hogy minél kevesebbe járjanak ilyen szalonokba.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.