Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld
Forrás: MTI

A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg

A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg

A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák

- nyilatkozta Charles Lansdorp, a Vatikánt színes virágtengerrel beborító holland kertészcsapat vezetője az MTI-nek.

Szokásnak számít, hogy az ünnepekre holland kertészek érkeznek a Vatikánba, hogy virágaikkal ünnepi ruhába öltöztessék a pápai állam központjának számító Szent Péter teret, ahol a húsvéti szertartások zajlanak.

Idén is húsvét vasárnap reggelre készült el a százhetven négyzetmétert lefedő kompozíció, amely egy héten át marad a szabadtéri oltár körül.

A hagyomány 1985-re vezethető vissza, amikor a koncentrációs táborban meggyilkolt holland karmelita szerzetes, újságíró Titus Brandsma boldoggá avatása zajlott, és holland kertészek felajánlották, hogy az alkalomra virágaikkal feldíszítik a vatikáni bazilikát. A dekoráció annyira jól sikerült, hogy a következő évben már a Vatikán kérte a holland kertészeket, hogy díszítsék fel ismét a bazilikát és a Szent Péter teret is.
Azóta minden húsvéti héten több óriás kamion indul el Hollandiából a Vatikán felé virágokkal és más növényekkel.

Az idén három kamionnal indultak el nagycsütörtökön, több mint egy nap alatt érkeztek meg a Vatikánba, ahol vasárnap reggelig volt idejük elhelyezni a virágokat.

A több mint harminc fős holland kertészcsapatot évek óta Charles Lansdorp vezeti, aki az MTI-nek elmondta, hogy harmincezer szál virágot hoztak, köztük sarkantyúfűt, rózsát, celóziát, krizantémot minden színben. A hagymás növényekből további negyvenezret: tulipánt, nárciszt, jácintot.

Hangsúlyozta, hogy az uralkodó szín a sárga és a fehér, amely a pápai állam színeit idézi, de nem hiányzik a hagyományos piros tulipán és a lila hortenzia sem.

Minden virág más üzenetet hordoz, reményt, örömöt: a virágoskert az újjászületést jelképezi
- mondta.

Kiemelte, hogy a Húsvét után a még jó állapotban levő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg, és a növények egy részét újra el is lehet ültetni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban