Hírek
2021. Április 29. 08:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A koronavírus-törvény hatályának meghosszabbításáról tárgyal a parlament
Az Országgyűlés csütörtökön kezd tárgyalni a kormány azon javaslatáról, amely a parlament őszi ülésszakának 15. napjáig meghosszabbítaná a koronavírus-járvány elleni védekezésről szóló törvény hatályát.
A parlament aktuális ülésének negyedik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden hét törvényjavaslat általános vitája szerepel.
A képviselők egyebek mellett elmondhatják a véleményüket a járványkezelésről szóló törvény meghosszabbításáról, a kabinet indoklása alapján a fokozott védekezés fenntartására azért is szükség van, mert Európa-szerte terjednek a koronavírus új variánsai.
Az ülésnap további részében szó lesz egyes otthonteremtési állami feladatok karitatív szervezetek általi átvállalásáról, egyes vagyongazdálkodást érintő törvények módosításáról, valamint a szülői felelősséget érintő nemzetközi igazságügyi együttműködésről.
A Ház pénteken további hét javaslatról tárgyal, az ülés pedig május 3-án, hétfőn ér véget, amikor a képviselők kérdéseket és azonnali kérdéseket tehetnek fel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
