Hírek
2017. Június 01. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
A korábbinál is \"kíváncsibbak\" lesznek az amerikai vízumkérő űrlapok

Az Egyesült Államok új vízumkérő lapjai nagyon részletes adatokat kérnek az országba beutazni kívánóktól a biztonság érdekében, egyebek közt öt évre visszamenő \"internetmúltjukról\" is beszámoltatják az igénylőket.
Az amerikai külügyminisztérium szerdán jelentette be, hogy a világ valamennyi országára érvényes új vízumkérő lapokat vezetnek be, amelyeknek kitöltése után nagyon szigorú ellenőrzésnek vetik alá a beutazni kívánókat. A külügyminisztérium nemzetbiztonsági okokkal indokolta a szigorítást.
Az új űrlapokon a vízumot kérőknek 15 évre visszamenőlegesen kell életrajzi adatokat közölniük, és a többi között 5 évre visszamenőleg számot kell adniuk jelenlétükről és aktivitásukról a világháló közösségi médiumaiban. A szigorított vízumkiadási eljárás során az amerikai konzulátusok elkérik majd a jelentkezőktől a korábbi útleveleik számait, e-mail-címeiket, telefonszámaikat és a 15 évre visszamenőleges életrajzi adataik sorában a korábbi munkahelyeik listáját és utazásaik helyszíneit is.
Az új szabályozást a Fehér Ház Menedzsment és Költségvetési Irodája (OMB) május 23-án hagyta jóvá és június elsején lép életbe.
Donald Trump már választási kampányában megígérte az Egyesült Államokba történő beutazások és a határellenőrzés szigorítását, és ennek jegyében helyezte kilátásba az amerikai-mexikói határon a fal megépítését, vagy az egyelőre felfüggesztett két elnöki rendeletben a bizonyos országokból történő beutazások átmeneti - az új ellenőrzési módszerek kidolgozásáig tartó - felfüggesztését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.