Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2018. Július 08. 07:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyerekeknek és a felnőtteknek is szükségük van az ölelésre - mondta Csák Annamária gyermekpszichológus szombaton, az ölelés napján az M1 aktuális csatornán.

A szakember szerint az a gyermek, aki nem kap elegendő ölelést, lelki értelemben nehéz felnőttkorra számíthat. A mozdulat egyébként hormonális és idegrendszeri pozitív hatásokkal jár, és növeli a biztonságérzetet - fűzte hozzá.

A testi kontaktus elfogadottságát a kultúra is meghatározza, a mediterrán országokban gyakoribb az érzelmek ilyen módon való kifejezése, míg északon jobban védik a személyes teret - mondta Csák Annamária.

Címkék: ölelés, felnőtt, gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.