Hírek
2017. Március 16. 09:20, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A belügyminisztert érintő dokumentumokat akart külföldre juttatni egy férfi - VIDEÓVAL

Pintér Sándor belügyminiszterrel kapcsolatos dokumentumokat akart külföldre juttatni egy férfi, aki ennek érdekében megfenyegetett, majd megpróbált megvesztegetni egy ügyvédet
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön a honlapján. A közlemény szerint az 58 éves J. Róbert megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy idén korábban egy ügyvédet próbált rábírni arra, hogy a házi őrizetben lévő védencét szökésre beszélje rá, és Pintér Sándor belügyminiszterrel kapcsolatos dokumentumokat vigyen külföldre. Az ügyvéd visszautasította a kérést, emiatt a férfi megfenyegette. Mivel az ügyvéd ennek hatására sem tett ígéretet ügyfele befolyásolására, J. Róbert többmillió forintot ajánlott a fogolyszökésért és a dokumentumok külföldre viteléért.
A debreceni J. Róbertet a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kedden, Budapesten fogták el. A házkutatások során asztali számítógépeket, laptopokat, merevlemezeket, SIM-kártyákat, pendrive-okat, CD-ket és a bűncselekményekkel összefüggésbe hozható feljegyzéseket foglaltak le.
A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki J. Róbertet, aki nem tagadta, hogy találkozott az ügyvéddel, a bűncselekmények elkövetését viszont igen. A férfit őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását, ellene közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és vesztegetés bírósági vagy hivatalos eljárásban bűntettek miatt folyik az eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.