Hírek
2011. December 07. 07:46, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
5 millió forintos plusz kiadást jelent a forint cseréje januártól
'Magyarország' felirattal bocsátják ki az új pénzérméket januártól. A fokozatos cserére azért van szükség, mert megváltozik az ország hivatalos elnevezése Magyar Köztársaságról, Magyarországra.
Ferenczi Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank készpénz logisztikai igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, a műszaki átállás 5 millió forintos plusz kiadást jelent, ami eltörpül az érme és bankjegygyártás összköltsége mellett. Ezzel együtt a régi pénzérmék is forgalomban maradnak.A kibocsátás az 5, a 10, a 20, az 50, a 100 és a 200 forintos címletű érméket érinti.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
2026. Április 21. 09:00, kedd | Belföld
Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik
2026. Április 21. 07:19, kedd | Belföld
Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét és további minisztériumokat jelentett be
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
