Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2018. Február 08. 09:41, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

400 ezret fizethet, mert náci jelképpel mászkált

400 ezret fizethet, mert náci jelképpel mászkált

Négyszázezer forint pénzbüntetésre ítéltek jogerősen egy szlovák férfit, aki Esztergom belvárosában horogkeresztes karszalagot viselt - közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Reszl Ildikó tájékoztatása szerint a férfi barátjával 2018. január 11-én Esztergomban több vendéglátóhelyen megfordult, és az egyik sörözőben - egy ismeretlen személytől - szerzett egy piros karszalagot, közepén fehér körben fekete színű horogkereszttel.

A 39 éves szlovák állampolgár a karszalagot felhúzta, annak horogkeresztet ábrázoló része mindenki számára látható volt. A belvárosban sétáló elkövetőt a rendőrjárőrök fogták el.

A férfi magatartása alkalmas volt a köznyugalom megzavarására, tettéért az Esztergomi Járásbíróság négyszáz ezer forintos pénzbüntetést szabott ki, az ítélet jogerőre emelkedett - közölte a megyei főügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.