Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2012. Április 09. 14:15, hétfő | Bulvár
Forrás: STOP / Vasárnapi Ász

3800 méter mélyen fekszik a Titanic - ez nem akadály

3800 méter mélyen fekszik a Titanic - ez nem akadály

Valóságos iparággá fejlődött a Titanic-kincsvadászat azóta, hogy 1985. szeptember 1-jén francia mélytengeri kutatók hangradarral bemérték a roncsok helyét.

Egy év elteltével Robert Ballard speciális tengeralattjáróval megközelítette a 3800 méter mélyen fekvő roncsokat. Jellemző volt a vállalkozás bonyolultságára, hogy csupán a leereszkedés hat órán keresztül tartott. Két év múlva már búvárok merészkedtek a mélybe, és több éves kutatás során hatezer emléktárgyat mentettek meg a hullámsírból.

Mint ismeretes, az akkoriban legbiztonságosabbnak és leggyorsabbnak gondolt hajó 1912. április 14-én süllyedt el - emlékére ezen a héten Southamptonból 1309 dúsgazdag érdeklődővel a fedélzetén ugyanazon az útvonalon indult el egy hajó. A nosztalgiakaland részvevői mélyen a zsebükbe nyúltak, mert egy jegy átszámítva másfélmillió forintba került.

A fedélzeten megvásárolhatók lesznek azok az emléktárgyak, amelyeket több évtizedes hullámsír-fogságukból emeltek ki az idők folyamán.

Vasárnapi Ász / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:39, péntek | Bulvár

Szijjártó Péter: bekérettük az osztrák nagykövetet a ferencvárosi szurkolók vonatának megállítása miatt

Bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba az osztrák nagykövetet, amiért nem engedték be a ferencvárosi szurkolók különvonatát a szomszédos országba - írta a tárcát vezető Szijjártó Péter csütörtökön a Facebookon.

2025. Október 21. 07:26, kedd | Bulvár

Francia filmfesztiválon nyerte el a zsűri nagydíját a Csendes barát

Enyedi Ildikó rendezése, a Csendes barát nyerte a 16. La Roche-sur-Yon Nemzetközi Filmfesztivál Ciné+ nagydíját vasárnap.

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.