Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2017. Július 30. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

15-20 százalékkal élénkült a kereslet az albérletek iránt

15-20 százalékkal élénkült a kereslet az albérletek iránt

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után 15-20 százalékkal élénkült az albérletek iránti kereslet, de a kínálat is 17 százalékkal bővült - mondta Balogh László gazdasági elemző szombaton az M1 aktuális csatornán.

Kifejtette: csak a magánszemélyek 4 ezer lakást kínálnak kiadásra, ennek fele Budapesten található.

Hozzátette: főleg Budapesten szokás, hogy több diák bérel ki egy albérletet, mert így többfelé oszlik a bérleti díj, amely Budapesten már 150 ezer forint átlagosan.

Megjegyezte a fővárosi átlag jelentős különbségeket takar, hiszen Csepelen 90 ezer, a Belvárosban viszont 220 ezer forint az átlag. Az ország keleti és nyugati régiói között is van eltérés, keleten 60-80 ezer, nyugaton 80-100 ezer forint között mozog az átlagos bérleti díj.

Balogh László szerint 5 éven túli bérlés esetén már érdemes megvizsgálni a bérlés helyett a vásárlás lehetőségét, hiszen már 2-3 százalékos kamattal is vannak lakáshitelek.

Címkék: albérlet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt